У Каліфорнії дозволено використовувати штами людських ембріонів

 

У Каліфорнії дозволено використовувати штами людських ембріонів

Губернатор Каліфорнії Грей Дейвіс підписав закон, яким дозволяється проводити дослідження з використанням штамів людських ембріонів.Губернатор Каліфорнії Грей Дейвіс підписав закон, яким дозволяється проводити дослідження з використанням штамів людських ембріонів. Очікується, що таке рішення губернатора-демократа, який очолює найбільший штат США, неминуче викличе нове загострення протистояння між прихильниками і супротивниками досліджень з використанням людських ембріонів.

Протистояння розпочалося в 1998 році, коли вченим уперше вдалося виділити штамові клітини людського ембріона.
Прихильники досліджень заявляють про величезні можливості, що відкриваються перед людством у плані розробки методів боротьби з важкими і невиліковними захворюваннями типу хвороби Альцгеймера, Паркінсона і викликані ушкодженням хребта.
А супротивники, до яких, у першу чергу, відносяться католики і представники інших релігій, прирівнюють використання людського ембріона (на будь-яких стадіях його розвитку) до вбивства людської істоти, підкреслюють аморальність досліджень і попереджають про реальну небезпеку зловживання новими можливостями для створення вже в недалекому майбутньому "гуманоїда" - людини-робота.

З політичної точки зору рішення, прийняте губернатором Каліфорнії, означає також прямий виклик президенту США республіканцю Джорджу Бушу, який рік тому звернувся до Конгресу із закликом обмежити зазначені дослідження.

Як відзначається в заяві прес-секретаря президента США Арі Флейшера, "президент незмінно підкреслює, що кожен штат має право приймати самостійні рішення в межах власних кордонів", повідомляє РІА "Новости".

"Разом з тим, президент США вважає, що будь-яке політичне рішення, на рівні штату чи на федеральному рівні, повинне сприяти розвитку культури, в основі якої лежить повага до життя", - зазначено в заяві прес-секретаря президента США.


Создан 18 окт 2005  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником