Кабмін оголосив війну абортам

 
 

Кабмін оголосив війну абортам

Тепер щоб зробити аборт, треба звертатися за довідкою в органи влади.Проблема народжуваності в Україні стає загальнонаціональним ризиком. Останніми роками смертність перевищує народжуваність. Не допомагають навіть заклики «кохатися».
На початку 2005 року уряд вирішив підтримати народжуваність в Україні, збільшивши допомогу батькам при народженні дитини в 17,7 раза - з 724 до 8500 гривень.
Така виплата стала стимулом для народження дитини в багатьох сім’ях, проте штучне переривання вагітності залишається основним методом регулювання народжуваності в нашій державі.
За статистикою за 2000 рік на 100 пологів в Україні припадає 106 штучних переривань вагітності. За станом на 2005 рік дані дещо змінилися, але проте не змінили загальної тенденції. Щорічно цей показник становить близько 250 тисяч переривань. Проте неофіційні дані дозволяють припустити, що кількість абортів в Україні становить щорічно від 1,5 до 3 мільйонів. В усякому разі - це значно більше, ніж в країнах Європи, де, скажімо, в Нідерландах цей показник - всього 7 абортів на 100 пологів, у ФРН — 8, а в Білорусі — 18.
Така тенденція, судячи з усього, привернула увагу українського уряду. В боротьбі за підвищення народжуваності, Кабінет Міністрів України прийняв ухвалу №144 від 15 лютого 2006 року. Згодно до неї, штучне переривання вагітності, термін якої становить від 12 до 22 тижнів, здійснюється в акредитованих установах охорони здоров’я на певних підставах .
При цьому потрібне рішення комісії під егідою облдержадміністрації.
Такий набір «дозвільних документів», враховуючи бюрократичний механізм, поза всяким сумнівом, до максимуму ускладнить процес їх отримання. Фактично Кабмін пропонує серйозне посилення порядку штучного переривання вагітності за соціальними і медичними свідченнями.
Таке рішення КМУ матиме безліч наслідків у всіх галузях. Насамперед, обмеження, ймовірно, позначиться на розвитку незаконних, тіньових послуг з переривання вагітності на пізніх термінах у приватних клініках. В усякому разі, подібна тенденція зазначалася в деяких регіонах Російської Федерації при запровадженні аналогічних заходів. Крім того, подібна ухвала уряду сприятливо позначиться на ринку контрацептивів. Слід взяти до уваги, що такий ринок в Україні в основному ґрунтується на імпорті. За підрахунками фахівців, щомісячні витрати сімей збільшаться щонайменше на 40 гривень, що цілком відчутно на рівні регіонів. При цьому ринок, ймовірно, відреагує на появу нових несертифікованих або неякісних препаратів, які виявити на реґіональному рівні буде практично неможливо.
Окрім «подарунка» імпортерам гормональних контрацептивів Кабмін своєю ухвалою фактично відкриває додатковий корупційний бізнес з надання дозволів на штучне переривання вагітності після 12 тижнів.
Врешті-решт ініціатива Кабміну, як не дивно, може зайвим вантажем впасти і на бюджет. Адже чим більше українки народжуватимуть, тим більше їм доведеться платити з бюджету.
Олександр Доронін
http://ua.proua.com/accent/2006/02/21/131403.html


Создан 27 фев 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником