Троє медиків, які продавали новонароджених дітей, відбулися умовним ув

 
 

Троє медиків, які продавали новонароджених дітей, відбулися умовним ув

Троє медиків, які продавали новонароджених дітей, відбулися умовним увТроє медиків, які продавали новонароджених дітей, відбулися умовним ув'язненням та ще й з відстрочкою. А ще трьох узагалі виправдали Павло КУЩ ...
2007-02-09 11:08:49.638

Троє медиків, які продавали новонароджених дітей, відбулися умовним ув'язненням та ще й з відстрочкою. А ще трьох узагалі виправдали Павло КУЩ Ця історія дворічної давності сталася у пологовому відділенні Макіївської міської лікарні N 2 і набула тоді широкого розголосу. Ще б не набути! Правоохоронці затримали медиків, які за 500 доларів банально продавали подружній парі немовля, від якого відмовилася рідна мати. Розслідуванням зайнялася прокуратура Донецької області і проти "продавців" було порушено карну справу відразу за чотирма статтями. У ході розслідування з'ясувалося, що подружжя з сусідньої Дніпропетровської області, яке не мало можливості ні народити власну дитину, ні всиновити, через свого макіївського родича звернулося по допомогу до тутешніх медиків. Ті пообіцяли посприяти. Тим більш що вже мали "товар" - до пологового відділення звернулася 18-річна жінка на 7-му місяці вагітності з проханням позбутися дитини. У квітні дитинча з'явилося на світ вагою 2.300 і цілком здоровим. А оскільки справжня "мати" вже не переймалася його долею, немовля протягом двох місяців перебувало у пологовому відділенні. Щоправда, медики тоді свідомо уникли відповідного оформлення новонародженого. Навпаки - за всіма документами дитина значилася як така, що народжена від матері із сусідньої області, яка розкошелилася на півтисячі "зелених". Кримiнальну справу було порушено стосовно завідуючої пологовим відділенням, заступника головлікаря з пологової допомоги, завідуючої відділенням новонароджених та трьох їхніх помічників. Ота відносна легкість, із якою медпрацівники пішли на подібний крок, свідчила, що для них подібні "торги" - не вперше. І справді, згодом з'ясувалося - немовлят тут збували за гроші за вже добре відпрацьованою схемою. Як правило, дітей "постачали" горе-мами, які зверталися з проханням зробити їм аборт. Лікарі викликали у таких пацієнток штучні пологи і запевняли, що дитина з'явилася на світ мертвою. Насправді згодом пропонували цих дітей жінкам, які спеціально з цією метою "лягали" у пологове відділення, хоча не мали можливості народжувати. Сума послуг трималася в розмірі 200 - 500 доларів. Однак у справі фігурує й випадок, коли одній із "мам" дитинча обійшлося всього в 200 гривень.

Після тривалого розслідування подальшу долю підозрюваних узявся вирішувати суд, який почав розглядати цю резонансну справу ще у березня 2005 року. І ось нещодавно Червоногвардійський районний суд Макіївки нарешті виніс свій вердикт.

Трьох медиків, причетних до продажі немовлят, узагалі виправдано. А ще троє, схоже, відбулися тільки переляком. Кримiнальна справа, яку спершу порушували за статтями Кримінального кодексу України - ст. 364 ч. 2 (зловживання службовим становищем, що призвело до важких наслідків), ст. 366 ч. 2 (службова підробка), ст. 146 ч. 2. (викрадення неповнолітніх), ст. 149.ч. 2 (торгівля людьми), в ході судового розгляду була перекваліфікована. Тому завідуюча пологовим відділенням, заступник головного лікаря та завідуюча відділенням новонароджених отримали покарання тільки за ст. 169 (незаконне всиновлення).

Тобто суд виніс вирок про умовне позбавлення волі медиків на три роки і з відстрочкою на один рік. Певна річ, у прокуратурі області, м'яко кажучи, здивовані таким рішенням суду і не приховують, що будуть його оскаржувати.

Як свідчить заступник прокурора Донеччини Володимир Боян, після ретельного вивчення законності вироку Червоногвардійського райсуду буде подана апеляція. Отож, схоже, у справі, що свого часу наробила багато розголосу, ще рано ставити останню крапку.

Газета "Україна молода" 2007.02.09 00:23

http://www.umoloda.kiev.ua/number/855/116/31128/


Создан 12 фев 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником